1 İnşaat Kariyer http://1insaatkariyer.com Değerleri Buluşturuyoruz Thu, 22 Feb 2018 11:37:38 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.5 124024313 İnşaat Projelerinde Şantiye Yönetimi Eğitimi http://1insaatkariyer.com/insaat-projelerinde-santiye-yonetimi-egitimi/ http://1insaatkariyer.com/insaat-projelerinde-santiye-yonetimi-egitimi/#respond Thu, 22 Feb 2018 11:31:38 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29746 İnşaat projelerinde zaman, maliyet ve kalite yönetiminin püf noktalarının anlatıldığı, maliyet artışına neden olan problemlerin tespitinin yapılıp çözüm önerilerinin getirildiği bir eğitimdir. Şantiyelerde yaşanan genel sorunlara ilişkin, teorik bilgilerin içinde kaybolmadan, yaşanmış deneyimlerden çıkarılmış dersleri temel alan iyi uygulama örneklerini içerir.

The post İnşaat Projelerinde Şantiye Yönetimi Eğitimi appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
İnşaat projelerinde zaman, maliyet ve kalite yönetiminin püf noktalarının anlatıldığı, maliyet artışına neden olan problemlerin tespitinin yapılıp çözüm önerilerinin getirildiği bir eğitimdir. Şantiyelerde yaşanan genel sorunlara ilişkin, teorik bilgilerin içinde kaybolmadan, yaşanmış deneyimlerden çıkarılmış dersleri temel alan iyi uygulama örneklerini içerir.

The post İnşaat Projelerinde Şantiye Yönetimi Eğitimi appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/insaat-projelerinde-santiye-yonetimi-egitimi/feed/ 0 29746
Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 50 Ders http://1insaatkariyer.com/proje-yonetimi-ile-ilgili-okullarda-ogretilmeyen-50-ders/ http://1insaatkariyer.com/proje-yonetimi-ile-ilgili-okullarda-ogretilmeyen-50-ders/#respond Thu, 01 Feb 2018 06:20:35 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29742 1inşaat Danışmanlık’ın kurucusu Cem Kafadar “Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 50 Ders” konulu semineriyle Antalya’da! 02 Şubat Cuma günü saat 17.00’da İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde gerçekleşecek Proje Yönetimi seminerinde okullarda öğretilmeyenler konuşulacak.

The post Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 50 Ders appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
1inşaat Danışmanlık’ın kurucusu Cem Kafadar “Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 50 Ders” konulu semineriyle Antalya’da!

02 Şubat Cuma günü saat 17.00’da İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nde gerçekleşecek Proje Yönetimi seminerinde okullarda öğretilmeyenler konuşulacak.

The post Proje Yönetimi ile İlgili Okullarda Öğretilmeyen 50 Ders appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/proje-yonetimi-ile-ilgili-okullarda-ogretilmeyen-50-ders/feed/ 0 29742
1inşaat Akademi: Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları http://1insaatkariyer.com/1insaatakademi/ http://1insaatkariyer.com/1insaatakademi/#respond Tue, 30 Jan 2018 08:15:29 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29737 Firmalara yönelik hazırladığımız 10 Derslik “Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları” eğitiminin konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz. 1) Proje Yönetimine Yönelik Okullarda Öğretilmeyen 50 Kısa Ders 2) Şantiye Organizasyonu – Baş Ağrıtmayacak Bir Şantiye Organizasyonunu Nasıl Kurarsınız? 3) Taşeron (Alt Yüklenici) Yönetimi – Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? 4) İnşaat Projelerinde Maliyet Kontrolü – Maliyet Kontrolü […]

The post 1inşaat Akademi: Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
Firmalara yönelik hazırladığımız 10 DerslikŞantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları” eğitiminin konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

1) Proje Yönetimine Yönelik Okullarda Öğretilmeyen 50 Kısa Ders
2) Şantiye Organizasyonu – Baş Ağrıtmayacak Bir Şantiye Organizasyonunu Nasıl Kurarsınız?
3) Taşeron (Alt Yüklenici) Yönetimi – Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi?
4) İnşaat Projelerinde Maliyet Kontrolü – Maliyet Kontrolü Kontrolden Çıkmadan Neler Yapılmalı?
5) İnşaat Projelerinde Planlama – İnşaat Projelerinde Doğru Bir Planlama ile Verimlilik Nasıl Artar?
6) İnşaat İşlerinde Teklif Çalışmaları ve İş İhale Edilirken Dikkat Edilecek Hususlar – Para Masa Başında Kazanılır Diye Düşünenler İçin Teklif Çalışmalarına Yönelik Değerli İpuçları
7) Sözleşme Yönetimi – Doğru Bir Sözleşme Yönetimi ve Zamanında Yapılacak Hak Talepleri İle Karlılığınızı Nasıl Arttırırsınız?
8) Hakediş Yönetimi – Her Ayın Sonunu Kabusa Dönüştüren Hakedişlerle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?
9) Satın Alma Yönetimi – Satın Alma Maliyetlerinizi Nasıl Düşürebilirsiniz? – Malzeme Zaiyatı Nasıl Kontrol Altına Alınır?
10) Doğru Bir Dizayn Yönetimi İle Maliyetlerinizi Nasıl Düşürebilirsiniz?

Ayrıca ihtiyaçlarınız doğrultusunda kurumunuza yönelik “Planlama, Maliyet Kontrol”, “Sözleşme Yönetimi” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” konularında daha yoğun eğitimler de düzenleyebiliriz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için cem@cemkafadar.com adresinden veya 0212 518 39 22 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

The post 1inşaat Akademi: Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/1insaatakademi/feed/ 0 29737
Firmanızdaki proje yönetim süreçlerinin daha doğru ve hızlı işlemesi için neler yapabilirsiniz? http://1insaatkariyer.com/firmanizdaki-proje-yonetim-sureclerinin-daha-dogru-hizli-islemesi-icin-neler-yapabilirsiniz/ http://1insaatkariyer.com/firmanizdaki-proje-yonetim-sureclerinin-daha-dogru-hizli-islemesi-icin-neler-yapabilirsiniz/#respond Tue, 16 Jan 2018 07:04:11 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29729 Proje Yönetim uygulamalarına yönelik dış gözle yapılacak bir değerlendirme; Şantiye Organizasyonu, Dizayn Yönetimi, Planlama, İş Programı, Hakedişler, Maliyet Yönetimi, Satın Alma, Tedarikçi Temini, Taşeron Yönetimi Konularındaki eksikliklikleri, hatalı uygulamaları ortaya çıkaracak, beraberinde maliyet artışına neden olan noktalara yönelik çözümleri hızla hayata geçirmenizi sağlayacaktır. Konuya ilişkin hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz cem@cemkafadar.com adresinden bize […]

The post Firmanızdaki proje yönetim süreçlerinin daha doğru ve hızlı işlemesi için neler yapabilirsiniz? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
Proje Yönetim uygulamalarına yönelik dış gözle yapılacak bir değerlendirme;

Şantiye Organizasyonu,
Dizayn Yönetimi,
Planlama, İş Programı, Hakedişler,
Maliyet Yönetimi,
Satın Alma,
Tedarikçi Temini,
Taşeron Yönetimi

Konularındaki eksikliklikleri, hatalı uygulamaları ortaya çıkaracak, beraberinde maliyet artışına neden olan noktalara yönelik çözümleri hızla hayata geçirmenizi sağlayacaktır.

Konuya ilişkin hizmetimiz ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz cem@cemkafadar.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

The post Firmanızdaki proje yönetim süreçlerinin daha doğru ve hızlı işlemesi için neler yapabilirsiniz? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/firmanizdaki-proje-yonetim-sureclerinin-daha-dogru-hizli-islemesi-icin-neler-yapabilirsiniz/feed/ 0 29729
Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? http://1insaatkariyer.com/taseronu-yonetmek-mi-taseron-tarafindan-yonetilmek-mi/ http://1insaatkariyer.com/taseronu-yonetmek-mi-taseron-tarafindan-yonetilmek-mi/#respond Sun, 14 Jan 2018 17:43:05 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29725 16 Ocak Salı akşamı (19.00) Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi’ndeki “Yapım Yönetim” dersimin konusu “Taşeronu (Yükleniciyi) Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? – İnşaat Projelerinde Başarılı Bir Taşeron Yönetimi Nasıl Yapılır?” Siz de benim gibi parayı da, öfkeyi de, ilişkileri de, taşeronu da doğru yönetemezseniz, bir bakmışsınız ki o sizi yönetmeye başlamış diye düşünüyorsanız; Taşeron performansını […]

The post Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
16 Ocak Salı akşamı (19.00) Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi’ndeki “Yapım Yönetim” dersimin konusu “Taşeronu (Yükleniciyi) Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? – İnşaat Projelerinde Başarılı Bir Taşeron Yönetimi Nasıl Yapılır?”

Siz de benim gibi parayı da, öfkeyi de, ilişkileri de, taşeronu da doğru yönetemezseniz, bir bakmışsınız ki o sizi yönetmeye başlamış diye düşünüyorsanız;

Taşeron performansını nasıl değerlendiririz?

Taşeron imalatlarının takip sistematiğini nasıl oluşturmalıyız?

Sağlıklı bir iş takibi için işin başında taşeronlardan neleri istemeliyiz?

Cezai yaptırımlar her zaman için çözüm müdür?

Taşeron hakedişlerine giren ama hala yapılmamış işleri direkt kırmızılamalı mıyız?

Taşeronların İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına karşı gösterdikleri direnç ile nasıl başa çıkabiliriz?

Taşeron sözleşmelerinde kritik noktalar nelerdir?

İkna etme sanatını bilmek, taşeron yönetiminde işlerimizi nasıl kolaylaştırır?

ve benzeri birçok konuyu hep birlikte konuşup, tecrübelerin paylaşılacağı bu haftaki “Yapım Yönetim” dersine siz de katılabilirsiniz.

Tarih: 16 Ocak 2018 Salı Saat: 19:00

Yer: Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi

203 Nolu Amfi, katılım ücretsiz

The post Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/taseronu-yonetmek-mi-taseron-tarafindan-yonetilmek-mi/feed/ 0 29725
Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları Eğitimi (10 Ders) http://1insaatkariyer.com/santiyelerde-proje-yonetim-uygulamalari-egitimi-10-ders/ http://1insaatkariyer.com/santiyelerde-proje-yonetim-uygulamalari-egitimi-10-ders/#respond Fri, 05 Jan 2018 04:57:46 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29714 Şantiyelerdeki proje yönetim uygulamalarına yönelik 10 derslik eğitimi kurumunuzda aldırmak isterseniz cem@cemkafadar.com adresinden veya 212 518 39 22 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Eğitim programımızın yoğunluğu nedeniyle eğitimler sınırlı sayıda firmaya verilecektir. Bu nedenle ilk dönüşlere öncelik verilecektir. 10 Derslik setin konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz. 1) Proje Yönetimine Yönelik Okullarda Öğretilmeyen 50 Kısa Ders 2) Şantiye […]

The post Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları Eğitimi (10 Ders) appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
Şantiyelerdeki proje yönetim uygulamalarına yönelik 10 derslik eğitimi kurumunuzda aldırmak isterseniz cem@cemkafadar.com adresinden veya 212 518 39 22 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Eğitim programımızın yoğunluğu nedeniyle eğitimler sınırlı sayıda firmaya verilecektir. Bu nedenle ilk dönüşlere öncelik verilecektir.

10 Derslik setin konu başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

1) Proje Yönetimine Yönelik Okullarda Öğretilmeyen 50 Kısa Ders
2) Şantiye Organizasyonu – Baş Ağrıtmayacak Bir Şantiye Organizasyonunu Nasıl Kurarsınız?
3) Taşeron (Alt Yüklenici) Yönetimi – Taşeronu Yönetmek mi, Taşeron Tarafından Yönetilmek mi?
4) İnşaat Projelerinde Maliyet Kontrolü – Maliyet Kontrolü Kontrolden Çıkmadan Neler Yapılmalı?
5) İnşaat Projelerinde Planlama – İnşaat Projelerinde Doğru Bir Planlama ile Verimlilik Nasıl Artar?
6) İnşaat İşlerinde Teklif Çalışmaları ve İş İhale Edilirken Dikkat Edilecek Hususlar – Para Masa Başında Kazanılır Diye Düşünenler İçin Teklif Çalışmalarına Yönelik Değerli İpuçları
7) Sözleşme Yönetimi – Doğru Bir Sözleşme Yönetimi ve Zamanında Yapılacak Hak Talepleri İle Karlılığınızı Nasıl Arttırırsınız?
8) Hakediş Yönetimi – Her Ayın Sonunu Kabusa Dönüştüren Hakedişlerle Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?
9) Satın Alma Yönetimi – Satın Alma Maliyetlerinizi Nasıl Düşürebilirsiniz? – Malzeme Zaiyatı Nasıl Kontrol Altına Alınır?
10) Doğru Bir Dizayn Yönetimi İle Maliyetlerinizi Nasıl Düşürebilirsiniz?

İhtiyaçlarınız doğrultusunda kurumunuza yönelik “Planlama, Maliyet Kontrol“, “Sözleşme Yönetimi” ve “İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi” konularında daha yoğun eğitimler de düzenleyebiliriz.

The post Şantiyelerde Proje Yönetim Uygulamaları Eğitimi (10 Ders) appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/santiyelerde-proje-yonetim-uygulamalari-egitimi-10-ders/feed/ 0 29714
Yetenekli çalışanlar neden istifa eder? http://1insaatkariyer.com/yetenekli-calisanlar-istifa-eder/ http://1insaatkariyer.com/yetenekli-calisanlar-istifa-eder/#respond Thu, 28 Dec 2017 08:41:15 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29710 1 Yönetici uyumsuzluğu 2 Kariyer gelişimi olmamasi 3 Düşük maaş 4 Zayıf iletişim 5 Anlamsız projeler 6 Maaş adaletsizliği 7 Verilen sözlerin tutulmaması 8 Önünün tıkalı olması 9 Firmanın yaşadığı sıkıntılar 10 Değerinin bilinmemesi 11 Ödüllendirme Olmaması 12 Kıskançlık 13 Belirsizlik 14 Dedikodular Cem Kafadar

The post Yetenekli çalışanlar neden istifa eder? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
1 Yönetici uyumsuzluğu

2 Kariyer gelişimi olmamasi

3 Düşük maaş

4 Zayıf iletişim

5 Anlamsız projeler

6 Maaş adaletsizliği

7 Verilen sözlerin tutulmaması

8 Önünün tıkalı olması

9 Firmanın yaşadığı sıkıntılar

10 Değerinin bilinmemesi

11 Ödüllendirme Olmaması

12 Kıskançlık

13 Belirsizlik

14 Dedikodular

Cem Kafadar

The post Yetenekli çalışanlar neden istifa eder? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/yetenekli-calisanlar-istifa-eder/feed/ 0 29710
“Yapı İşlerinde İSG Yönetmeliği – Yeni Uygulamalar” http://1insaatkariyer.com/yapi-islerinde-isg-yonetmeligi-yeni-uygulamalar/ http://1insaatkariyer.com/yapi-islerinde-isg-yonetmeligi-yeni-uygulamalar/#respond Mon, 25 Dec 2017 07:16:33 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29701 İnşaat projelerinde kazalar neden oluyor, hangi önlemler alınabilir, ISG Uzmanlık Sertikası almak için ne gerekiyor, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili bu ve benzeri birçok sorunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız Cem Kafadar’ın bu haftaki Yapım Yönetim dersine davetlisiniz. Konu: Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği Konuşmacı: İnşaat Yüksek Mühendisi Fırat Şükrü Eker – A Sınıfı […]

The post “Yapı İşlerinde İSG Yönetmeliği – Yeni Uygulamalar” appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
İnşaat projelerinde kazalar neden oluyor, hangi önlemler alınabilir, ISG Uzmanlık Sertikası almak için ne gerekiyor, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili bu ve benzeri birçok sorunun yanıtını öğrenmek istiyorsanız Cem Kafadar’ın bu haftaki Yapım Yönetim dersine davetlisiniz.

Konu: Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği
Konuşmacı: İnşaat Yüksek Mühendisi Fırat Şükrü Eker – A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı
Tarih: 26 Aralık Salı Saat: 19.00
Yer: Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesi
Her zamanki gibi 203 nolu Amfi, katılım ücretsiz.

The post “Yapı İşlerinde İSG Yönetmeliği – Yeni Uygulamalar” appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/yapi-islerinde-isg-yonetmeligi-yeni-uygulamalar/feed/ 0 29701
Jose Mourinho’nun başarısının sırrı http://1insaatkariyer.com/jose-mourinhonun-basarisinin-sirri/ http://1insaatkariyer.com/jose-mourinhonun-basarisinin-sirri/#respond Thu, 21 Dec 2017 08:35:52 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29698 Chealse’nin Teknik Direktörü Jose Mourinho ile yapılan bir röportajdan ”Şimdi dünyanın en iyi oyuncularıyla çalışıyorum ve hepsiyle çalışmanın püf noktası aynı: Antrenörlükte önemli şey, teknik anlamda hazır olmak değil, karşınızdaki insanla kurduğunuz ilişki. Elbette bilgili olmak, analiz yeteneğine sahip olmak gerekli. Ama her şeyin merkezinde o kişisel ilişki, empati var ve bu sadece bireylerle değil, […]

The post Jose Mourinho’nun başarısının sırrı appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
Chealse’nin Teknik Direktörü Jose Mourinho ile yapılan bir röportajdan ”Şimdi dünyanın en iyi oyuncularıyla çalışıyorum ve hepsiyle çalışmanın püf noktası aynı: Antrenörlükte önemli şey, teknik anlamda hazır olmak değil, karşınızdaki insanla kurduğunuz ilişki. Elbette bilgili olmak, analiz yeteneğine sahip olmak gerekli. Ama her şeyin merkezinde o kişisel ilişki, empati var ve bu sadece bireylerle değil, takımla da böyle. Takım içinde böyle bir ortam yaratmak için herkes fedakarlık yapmalı. Mesele senle benim aramda mükemmel bir ilişki bulunması değil, grup içinde mükemmel ilişkilerin kurulmasıdır. Çünkü kupaları bireyler değil, takımlar kazanır.”

The post Jose Mourinho’nun başarısının sırrı appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/jose-mourinhonun-basarisinin-sirri/feed/ 0 29698
İşlerimizi neden iş yerlerimizde yapamıyoruz? http://1insaatkariyer.com/islerimizi-is-yerlerimizde-yapamiyoruz/ http://1insaatkariyer.com/islerimizi-is-yerlerimizde-yapamiyoruz/#respond Tue, 19 Dec 2017 05:04:08 +0000 http://1insaatkariyer.com/?p=29695 Jason Fried’ın iş yerinde işimizi yapmamızı engelleyen etkenler üzerine yaptığı konulu enfes TED Konuşmasını dinlemenizi tavsiye ederim. Konuşmadan aldığım notları aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sanıldığının aksine Facebook, Twitter vb. gibi sosyal medya sitelerinin iş yerlerinde verimsizlik yarattığını düşünmüyorum. Bunlar modern zamanların sigara molaları gibi. Çalışan kendi isteği ile ihtiyaç duyduğu anda bu molaları alıyor. Oysa ki […]

The post İşlerimizi neden iş yerlerimizde yapamıyoruz? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
Jason Fried’ın iş yerinde işimizi yapmamızı engelleyen etkenler üzerine yaptığı konulu enfes TED Konuşmasını dinlemenizi tavsiye ederim.

Konuşmadan aldığım notları aşağıda sizlerle paylaşıyorum.

Sanıldığının aksine Facebook, Twitter vb. gibi sosyal medya sitelerinin iş yerlerinde verimsizlik yarattığını düşünmüyorum. Bunlar modern zamanların sigara molaları gibi. Çalışan kendi isteği ile ihtiyaç duyduğu anda bu molaları alıyor. Oysa ki işi çalışanın istemi dışında bölen yöneticiler ve uzayan sonuçsuz toplantıların çalışan verimliliği üzerinde çok daha fazla olumsuz etkileri olduğunu düşünüyorum.
Çok insan tanıyorum yöneticileri ve toplantılar tarafından bölünmemek için kritik işlerini evde geceleri ya da uçak seyahatlerinde uçakta, kaldıkları otellerde yapıyorlar.

Yöneticilerin işin akışına, çalışanın motivasyonuna yönelik verdikleri zarar Facebook ve Twitter’dan çok daha fazla. Sosyal medyadan daha fazla insanları bölüyorlar.
İş yolunda gidiyor mu diye çalışanın işini bölüp, isteğini azaltıp rahatsız ederler. O çalışana işi sen verdiysen zaten yolunda gideceğini düşünüp vermişsin. Bir şeyler yolunda gitmiyorsa çalışan sana soracak, sen neden kendini sürekli kontrol etmek zorunda hissediyorsun. Nedeni basit aslında çünkü zamanında seni de aynı şekilde kontrol etmişler, büyük olasılıkla hala da ediyorlar. Sen de gördüğün bu yanlış uygulamayı hiç irdelemeden yanındaki çalışanlara uyguluyorsun.

Bir de işi bölen toplantılar var. Toplantılar maliyetleri en yüksek gider kalemlerinden biridir. Bir saatlik toplantıya 10 kişi katılsa 10 kişinin bir saatlik birim maliyeti artı işlerin kesilmesinden kaynaklanan konsantrasyon kaybı. Bir sorun da toplantıların yeni toplantıları doğurarak virüs gibi üremeye başlaması. İş dünyasındaki en önemli hız kesicilerin yöneticiler ve toplantılar olduğunu düşünüyorum.

Bir çalışana verilecek en güzel kaynak (hediye) haftada bir sessiz geçecek, kesintisiz bir 4 saat. İşverenler eğer çalışanlarının daha verimli olmalarını istiyorlarsa ne yapıp ne edip bu fırsatı vermeliler. Daha sonra görecekler ki en verimli işler, en yaratıcı çözümler bu sürede ortaya çıkıyor.

Cem Kafadar

The post İşlerimizi neden iş yerlerimizde yapamıyoruz? appeared first on 1 İnşaat Kariyer.

]]>
http://1insaatkariyer.com/islerimizi-is-yerlerimizde-yapamiyoruz/feed/ 0 29695