Öz güven bazı insanların sahip olduğu bir özellik gibi görünse de aslında gerçek şu ki üzerinde çalışıldığı takdirde geliştirilebilir bir özellik. Bu paylaştığımız TEDEd videosu öz güvenin nereden geldiğini ve kendinizden daha emin hissetmeniz için 3 ipucu olduğunu anlatıyor.

Genler, çevre ve bugüne kadar hayatta yaptıklarınız güven duygusunu geliştirmede önemli bir faktör oynuyor. Video 3 başlıkla kendinize ola güveni arttırmanız için yapabileceklerinizi şu şekilde sıralıyor;

1-Başarıyı görselleştirmek: İnanmak hayattaki en büyük güçtür. Eğer şüpheye düştüğünüzü hissederseniz bas müzik dinlemek gibi kendinizi güçlü hissedeceğiniz şeyler yapın. Neye odaklanırsanız onu yaşayacağınızı unutmayın.

2- Gelişen zihniyete inanın: Yetenek ve becerilerinizi geliştirebileceğinize inandığınızda zihniyetiniz de gelişir. Bu zor durumlarla karşılaştığınızda nasıl reaksiyon vereceğinizi belirlediği için oldukça çnemlidir. Eğer her şeyi durağan karşılamaya alışır, sabit bir zihinle olayları değerlendirirseniz savaşmanız gereken yerlerde vazgeçebilirsiniz.

3- Hatalar yapacağınızı kabul edin: Hayatta herkesin bir düşme noktası vardır. Kimse ilk seferde doğru yolu bulup ilerlemez. Önemli olan hatalarınızı kabul edip, ders çıkartıp çabalamaya devam etmektir. Devamlı hatalarınızdan şikayet ederseniz kalkmak için gerekli enerjiyi kendinizde bulamazsınız.

Bu önemli başlıkları kabul ettiğinizde kendinize olan güveniniz artacaktır. Daha fazla ilham almak için videoyu mutlaka izleyin.

 

Ağa Çırağı Sokak No 5 Daire 1 Gümüşsuyu Beyoğlu İstanbul
0 212 518 39 22 0 212 518 37 63

Kariyer Fırsatları İçin

E-Bültenimize Abone Olun

E-posta adresiniz kaydedilmiştir